Mask of CABAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako do dobrog COMBO-a??

5 posters

Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Kako do dobrog COMBO-a??

Post  Vlade Thu 07 Feb 2008, 18:16

Par rečenica o combo-ima posto se sinoć pričalo o tome.Pokušacu ukratko da objasnim kako stići do dobrog comba, mada se ne smatram nekim stručnjakom po tom pitanju. scratch
Prvo i najvažnije je da nemate laga tokom igranja!! To jest, da imate pristojnu vezu. (bar 256kbs).Iako Cabal radi solidno i preko dialup-a ,vezivanje ozbiljnijih combo-a je skoro nemoguće!
Drugo: treba da obratite pažnju na skill koji koristite.Možete da primetite da svaki skill ima 2 važne statistike : CAST TIME(vreme koje je potrebno za izvršavanje) i COOL TIME (vreme za ponovnu pripremu).Recimo ako je cool time 2.8sec; nećete moci da ponovo aktivirate taj skill dok se ne "ohladi" za 2.8 sekunde. Kada podignete bilo koji skill na lvl 9, cast time i cool time se izjednačavaju, što znači da će skill odmah po izvršavanju biti ponovo spreman za novi krug!!!Znači, za combo koristite samo lvl9 skill!Tako ćete izbeći situaciju da se combo prekine, jer niste imali vremena za pripremu skill-a.
Treće: combo gauge ili stisni pravu stvar u pravo vreme.Postoje nivoi preciznosti na skali:od bad(žuto) do excellent(crveno).Naravno što ste precizniji nanosite više štete, ali i dobijate više skill exp!! Što će reći, pokušavajte uvek da gađate u crveno, sem prvog udarca u PvP.Prvi skill u PvP-u bi trebalo da pocne sto pre,tj. da bude BAD! To je iz razloga što onaj koji prvi počne combo ima i veću šansu za pobedu. Sve ostalo je vežba i samo vežba.
Moj rekord je 18 Kako do dobrog COMBO-a?? Cabalv10
Vlade
Vlade

Posts : 21
Join date : 2008-02-07
Age : 44

Character sheet
Class: Force Blader (Chaos Enchanter)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Vlado, vlado

Post  JaKing Thu 07 Feb 2008, 23:36

Vlado , vlado
Jos stvarno pojma nemas ( salim se )
Dobro ajde record ti je 18 ( meni je 26 sad ) ali stvarno treba jos vise da radis na njemu!
Ovo je moj prvi post-replay na forumu pa samo da proverim kako radi!
GLHF
JaKing
JaKing

Posts : 78
Join date : 2008-02-07

Character sheet
Class: Warrior (Dark Knight)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Re: Kako do dobrog COMBO-a??

Post  Chilldoraxx Sun 10 Feb 2008, 17:48

Evo odma da se malo nadovezem na vladu!!!

Za skillovanje je najbolje koristiti najslabije skillove jer onda mozes lakse da vezes vise kombo-a a imas vise vremena da odreagujes. Ja naprimer koristim dva seta skillova od po 3 skilla:

1. Power shot, Magic arrow, Aqua arrow (sve je 9. nivoa)

2. Crittical shot (lvl18), Shadow shoot(lvl12), Freezing lance(lvl18)

Iako su prva grupa sve najslabiji novice skillovi sa njima imam pristojan demidz a kombo je broduzen bar za duplo.
drugu grupu koristim kada prelazim questove ili kada su protivnisi teski. Ako vam treba jos informacija pitajte.
Chilldoraxx
Chilldoraxx

Posts : 35
Join date : 2008-02-05
Age : 44

https://mask.darkbb.com

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Re: Kako do dobrog COMBO-a??

Post  odisej Wed 20 Feb 2008, 06:54

Sve sto je Vlada rekao gore vazi (dobar guide Cool ), ali bi ja dodao koji tip kako da osigurate sto duzi kombo..
Prvo sto cete da uradite je da smanjite ili pogasite skoro sve specijalne efekte u igri. Jes da lepo izgledaju ali prave lag pri kastovanju magija, a samim tim i lag u kombou..
Ovo se odnosi i na one sa jacim masinama jer nije u pitanju fps nego lag koji stvaraju efekti.
Drugo morate da naucite da u toku komboa povremeno menjate metu, ali tako da stalno pratite combo gauge a perifernim vidom birate sledecu zrtvu.
Ja na primer za vezbu napadam 3-4 Stone Golema i gledam da ih ubijem u isto vreme menjajuci nonstop metu posle svake magije.
Znam da zvuci glupo ali ovo je osnova duzih komboa.
Trece izaberite skillove koji imaju priblizno isti cast time. Mnogo cete lakse uhvatiti ritam stiskanja dugmica jer posle 9tog komboa je vrlo tesko odrzati koncentraciju.
Sve se posle svodi na pracenje ritma i menjanje mete u toku komboa.

Za kraj pogledajte neke slicice koje sam snimio u ghost ship-u:

Combo 1
Combo 2
Combo 3
Combo 4<- BTW Ziko beat this one Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Last edited by odisej on Wed 20 Feb 2008, 06:56; edited 1 time in total
odisej
odisej

Posts : 31
Join date : 2008-02-10
Location : Serbia, Belgrade

Character sheet
Class: Blader (Blade Dancer)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty LOLZ

Post  JaKing Thu 21 Feb 2008, 01:04

Malo si se zajebo Mladene!!!
Jes da si oborio moj combo record ali je to samo za jedan - ja sam uspeo 35 danas!
Inace Svaka Cast
BTW sto kazes da si magic master kad si meni reko da si regular i to prekjuce!
lol!
JaKing
JaKing

Posts : 78
Join date : 2008-02-07

Character sheet
Class: Warrior (Dark Knight)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Ziko ziko ziko...

Post  odisej Thu 21 Feb 2008, 03:12

Ja sam svoje tvrdnje potkrepio slikama (dokazima) a ti??????

Danas sam uradio 57 (i slovima PEDESET I SEDAM) komboa, i spreman sam da okacim sliku kada ti to uradis
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Otkud ti ideja da sam se zajebao?.... Cak i da je tacno to sto tvrdis opet nisi presao ni preko 36 komboa, a koliko se secam ja sam napisao... citiram "<- BTW Ziko beat this one Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil". Laughing Laughing Laughing Laughing

PS:
Kazem da sam master u magic zato sto i jesam.
Jos kada smo se upoznali sam ti rekao da sam double A expert, a jos nisam nasao nacina ni razloga da downgradujem rank.
I sada trenutno imam blizu 1500 HP-a(sa dodacima kao epaulete i suit i boots).. Kako to objasnjavas?

PPS:
Svi moramo da se slozimo da si trenutno najjaci u guildi.. i to mi je izrazito drago.. ali tvoje izjave su cesto rekla-kazala bez icega sto bi upucivalo da su te izjave istinite..
Sam si kriv sto te svatam malo neozbiljno, imas dobrog lika a sa druge strane volis da naduvavas stvari (ili ja imam takav utisak za sta si totalno ti kriv).
odisej
odisej

Posts : 31
Join date : 2008-02-10
Location : Serbia, Belgrade

Character sheet
Class: Blader (Blade Dancer)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Bravo Deviance!!!!

Post  Vlade Thu 21 Feb 2008, 12:51

57 COMBO!!!!
Pa to je fenomenalno.Svaka čast!!!!
Samo da znaš da te taj kombo stavlja na listu all time best. Da si to uradio na Marsu ili Mercury, bio bi na sjajnom 12 mestu
(na oba servera!) od ukupnog broja igrača i komboa ikada postignutih!!!!!!!!!
Ovako, jebiga, za Jupiter još uvek nemamo zvanične rezultate
pale
Ali i tu si sigurno u vrhu 100%
Još jednom sve čestitike
cheers cheers
Nama ostalima, ostaje, što se kaže, da jedemo još pasulja What a Face
Ja sam odradio combo 21 lol! juče
Vlade
Vlade

Posts : 21
Join date : 2008-02-07
Age : 44

Character sheet
Class: Force Blader (Chaos Enchanter)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Re: Kako do dobrog COMBO-a??

Post  Vlade Tue 11 Mar 2008, 11:48

NO COMMENT Twisted Evil
Kako do dobrog COMBO-a?? Cabalv10
Vlade
Vlade

Posts : 21
Join date : 2008-02-07
Age : 44

Character sheet
Class: Force Blader (Chaos Enchanter)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty AAAAAAAAAAAAA

Post  odisej Tue 11 Mar 2008, 16:06

Covece.. zavidim ti na koncentraciji..
Uspeo si da uradis 47 komboa i pri tom da ubijes 23 monstera !!!!!
Ja preko 40 mogu samo u ghost ship-u i to sa magic skilovima Shocked
U svakom slucaju svaka cast.. i ocekujem da uskoro predjes 60 Twisted Evil Twisted Evil

Znas li gde je lista najboljih combo-a na jupiteru?
odisej
odisej

Posts : 31
Join date : 2008-02-10
Location : Serbia, Belgrade

Character sheet
Class: Blader (Blade Dancer)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Re: Kako do dobrog COMBO-a??

Post  Vlade Wed 12 Mar 2008, 01:27

Stvarno ne znam. Uglavnom, na zvanicnom sajtu ima samo za Mars i Mercury, koliko mi je poznato.
Tek od skoro su stavili i listu top igraca za Jupiter. Cak ni to nije bilo ranije.
Vlade
Vlade

Posts : 21
Join date : 2008-02-07
Age : 44

Character sheet
Class: Force Blader (Chaos Enchanter)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty TJA TJA TJA TJA

Post  JaKing Wed 12 Mar 2008, 11:57

JBG PAO SAM NA TRECE MESTO
Ali ja vise neskilujem sad hocu samo da dobijem lvl Smile
JaKing
JaKing

Posts : 78
Join date : 2008-02-07

Character sheet
Class: Warrior (Dark Knight)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Re: Kako do dobrog COMBO-a??

Post  JaKing Fri 04 Apr 2008, 19:18

E evo da vam kazem jednu veliku laz koju sam cuo
Neko je rekao da ja nisam kralj
JaKing
JaKing

Posts : 78
Join date : 2008-02-07

Character sheet
Class: Warrior (Dark Knight)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Re: Kako do dobrog COMBO-a??

Post  Chilldoraxx Sat 05 Apr 2008, 03:54

Ko je to mogao da kaze?
Chilldoraxx
Chilldoraxx

Posts : 35
Join date : 2008-02-05
Age : 44

https://mask.darkbb.com

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Dunno

Post  JaKing Sat 05 Apr 2008, 13:09

Neznam!
Neki Lazov
JaKing
JaKing

Posts : 78
Join date : 2008-02-07

Character sheet
Class: Warrior (Dark Knight)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Re: Kako do dobrog COMBO-a??

Post  FilofaxxxX^^ Wed 09 Apr 2008, 16:26

lol sta se odma uzrujavas Very Happy a sad Vlade ti si wunderkind meni je sve iznad 11 combo fenomenalno!

FilofaxxxX^^

Posts : 49
Join date : 2008-02-10
Age : 30

Character sheet
Class: Warrior (Dark Knight)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Re: Kako do dobrog COMBO-a??

Post  odisej Thu 10 Apr 2008, 17:37

A ja, a ja? Zar nisam ja 'wunderkind' takodje confused Razz
odisej
odisej

Posts : 31
Join date : 2008-02-10
Location : Serbia, Belgrade

Character sheet
Class: Blader (Blade Dancer)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Re: Kako do dobrog COMBO-a??

Post  FilofaxxxX^^ Fri 11 Apr 2008, 14:11

Naravno da jesi!!! Very Happy Nemoj mi se vridjat sada Razz Velika je stvar biti trans/g.master(ja mislim da si tako) na tvom lvl-u Very Happy

FilofaxxxX^^

Posts : 49
Join date : 2008-02-10
Age : 30

Character sheet
Class: Warrior (Dark Knight)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Re: Kako do dobrog COMBO-a??

Post  Vlade Mon 14 Apr 2008, 14:09

Kako do dobrog COMBO-a?? Cabalv17
Vlade
Vlade

Posts : 21
Join date : 2008-02-07
Age : 44

Character sheet
Class: Force Blader (Chaos Enchanter)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Re: Kako do dobrog COMBO-a??

Post  odisej Mon 14 Apr 2008, 23:33

FilofaxxxX^^ wrote:Naravno da jesi!!! Very Happy Nemoj mi se vridjat sada Razz Velika je stvar biti trans/g.master(ja mislim da si tako) na tvom lvl-u Very Happy

Hehe sada sam video da nisam updateovao svog chara jos od 70 nivoa... Very Happy .
Sorry bice ispravljeno..
Dakle sada sam trans/compl na lvl 109, cisto da ne bude zabune.

@Vlade

Smrc Sad (no more comment)
odisej
odisej

Posts : 31
Join date : 2008-02-10
Location : Serbia, Belgrade

Character sheet
Class: Blader (Blade Dancer)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Re: Kako do dobrog COMBO-a??

Post  Chilldoraxx Tue 15 Apr 2008, 04:29

Vlade, Bravo, svaka cast i svaka ti dala(ovo posebno Smile i za najduzi combo u istoriji gilde i za double transcendera skillove i za to sto si uspeo da nadjacas i ZIKU i mladju u skillovima. Verujem da si trenutno najjaci u gildi i za to ti skidam kapu.

Sto se ostalih tice, ne predajte se, niste daleko, zapravo ste mu mnogo blizi nego sto cu ja ikada biti smrc XD
Chilldoraxx
Chilldoraxx

Posts : 35
Join date : 2008-02-05
Age : 44

https://mask.darkbb.com

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty O_O O.o

Post  JaKing Tue 15 Apr 2008, 15:14

ALO
Ja sam jos uvek najaci Marko Smile
Vlado svaka cast ali kao sto si i sam reko: "to je ipak lutka. to nije fazon"
Smile ali opet najveci combo imas sad Smile
Marko jos nesto
Vlada je FB tako da oni stalno koriste i sword i magic skillove
zato njima brze idu i sword i magic skillovi da nebi bili u zaostatku Smile
JaKing
JaKing

Posts : 78
Join date : 2008-02-07

Character sheet
Class: Warrior (Dark Knight)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Re: Kako do dobrog COMBO-a??

Post  Vlade Wed 16 Apr 2008, 12:51

@Marko & Mladen
Neko od vas me je zamolio pre nekoliko dana da snimim jedan od svojih combo-a, pa sam to danas uradio. Evo ga link.
Vlade COMBO
Ovaj nije ništa posebno u odnosu na neke koje inače radm, ali ipak može da se vidi šta se odprilike dešava.
A i teško je pogoditi combo dok FRAPS snima.

@ZIKA
JaKing wrote:Smile
Marko jos nesto
Vlada je FB tako da oni stalno koriste i sword i magic skillove
zato njima brze idu i sword i magic skillovi da nebi bili u zaostatku Smile
Ovo je apsolutno NETAČNO! Prvo razmisli o logičkoj konstrukciji rečenice pre nego što postuješ.
O ovome cu reći nešto više u sekciji o FB pošto nije tema ovog thread-a.

Inače rekao sam da nije "fora" taj combo na lutki zato što ja lično mnogo više cenim svoj combo od 30 sa 15 kills,
nego combo od 65 sa 0 kills. A ako vaše kraljevsko visočanstvo takođe misli da nije "fora", neka proba to na lutki, pa će da vidi da li je fora ili nije fora.
Ili pogledaj ovaj link gore i probaj to da ponoviš (e zamisli sad isto to samo 47 combo sa 23 kills)i to dok ti radi FRAPS u pozadini. Pa se onda nazovi kraljem, ultra, sega, mega, giga najboljim igračem cabal-a.
king

Čini se kao da u ovom thread-u, od svog prvog reply, pokušavaš da umanjiš ono što smo ja i Mladen uradili. Konstantno postuješ na ovu temu, a nismo do sad videli ni jedan tvoj ScreenShot sa combom!!
Vlade
Vlade

Posts : 21
Join date : 2008-02-07
Age : 44

Character sheet
Class: Force Blader (Chaos Enchanter)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Re: Kako do dobrog COMBO-a??

Post  FilofaxxxX^^ Wed 16 Apr 2008, 14:28

lol Vlade svaka cast! Znam da je tesko s frapsom kad sam snimao video p albatrossu...pangya je bila stvar nemoguca a jos i pogodak....kako god da bilo,i ja ti skidam kapu! Ja se vamo ponosim sa master/regular a kad vidim vas dodje mi da se ukopam Very Happy Very Happy

FilofaxxxX^^

Posts : 49
Join date : 2008-02-10
Age : 30

Character sheet
Class: Warrior (Dark Knight)
Experience:
Kako do dobrog COMBO-a?? Left_bar_bleue100/100Kako do dobrog COMBO-a?? Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

Kako do dobrog COMBO-a?? Empty Re: Kako do dobrog COMBO-a??

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum