Mask of CABAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TEAM SPEAK

5 posters

Go down

da li ste za Team Speak?

TEAM SPEAK Vote_lcap100%TEAM SPEAK Vote_rcap 100% 
[ 4 ]
TEAM SPEAK Vote_lcap0%TEAM SPEAK Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
TEAM SPEAK Vote_lcap0%TEAM SPEAK Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Total Votes : 4
 
 
Poll closed

TEAM SPEAK Empty TEAM SPEAK

Post  Vlade Mon 25 Feb 2008, 01:16

Pozdrav drugari,
Imam jedan predlog za sve one koji žele da se međusobno čuju i razgovaraju dok cepaju Cabal.
A to je Team Speak, veoma popularan program, koji mnogi koriste za on-line igranje.
Sve što treba da uradite je da skinete TS2 klijent (prati link), instalirate ga i povežete se na neki server.
Naravno potrebne su i sluške i mikrofon.
Ja sam već bio toliko slobodan da podignem server koji se zove Mask.
Na njega možemo svi iz guilda da se povežemo, i naravno da spikamo svi zajedno i istovremeno.
Voleo bih da pokrenemo priču o tome, da se izjasnite, i da malo komentarišemo...
Ako ste zainteresovani, detaljnije ću opisati o čemu se radi; daću svima password za povezivanje na Mask server itd.
Vlade
Vlade

Posts : 21
Join date : 2008-02-07
Age : 44

Character sheet
Class: Force Blader (Chaos Enchanter)
Experience:
TEAM SPEAK Left_bar_bleue100/100TEAM SPEAK Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

TEAM SPEAK Empty Re: Team Speak

Post  odisej Mon 25 Feb 2008, 18:18

Nije losa inicijativa ali sam malo skeptican po pitanju medjusobne komunikacije..
Naime na oficijalnom forumu Cabal-a sam citao dosta thredova gde se ljudi bukvalno svadjaju oko toga da li je bolje sa team speakom ili ne...

Prednosti su stvarno brojne i vrlo korisne:
-Prvo nema bespomucnog kucanja da bi objasnio jednu prostu stvar koju mozes objasniti u par reci.
-Drugo.. pri dogovaranju pre ulaska u dungeon i za vreme prelaska istog ne moras da gubis vreme na kucanje nego dok igras u isto vreme komuniciras sa ostalima.
-Trece kod GW ( guild war-a ), jedan govori svima koga da napadaju, i svi napadaju tog coveka ODJEDNOM, a ne kad ko procita.
Ovo su meni najkorisniji primeri primene ovog programa i ima ih jos puno, ALI.....


Mane su prava glavobolja ljudima koji koji zapravo igraju ovu igru:
-Dovoljno je jedan od nas da se glupira na TS i onda svi pizdimo.. a kick iz guilda nije resenje.
-Vrlo tesko je nauciti da dok jedan nesto govori da ostali cute, cesto ce se desavati da nadglasavamo jedni druge pokusavajuci da zavrsimo zapocetu recenicu. U obicnom chatu mozes jednostavno da ignorises nekoga ko ulece drugome u rec, ali ovde ne.
-Problem jednosmerne komunikacije: onima koji nemaju ili nisu u mogucnosti da podese ovaj program na svojim masinama (pogotovo onima koji igraju u igraonicama) ce smetati sto im niko ne odgovara na pitanja i jednostavno nece moci da cuju sta ostali pricaju.


Zakljucak: Ovakvi programi odgovaraju profesionalnim i ozbiljnim igracima, ali mi smo mlada guilda sa veoma mladim clanovima guilde i nemozemo ocekivati od svih igraca neku vrstu profesionalizma kada se i preko guild chanel-a dovikujemo, psujemo, prozivamo, izazivamo, durimo i da ne kazem kur.imo
Very Happy (evo necu da kazem).
Ako se neko seti jos nekih prednosti ovog programa neka posalje..


Pored svega ovoga, ja apsoutno podrzavam ovu ideju, i nadam se da ce se i ostali sloziti. Trebalo bi bar da pokusamo ovakav vid komunikacije.
odisej
odisej

Posts : 31
Join date : 2008-02-10
Location : Serbia, Belgrade

Character sheet
Class: Blader (Blade Dancer)
Experience:
TEAM SPEAK Left_bar_bleue100/100TEAM SPEAK Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

TEAM SPEAK Empty Re: TEAM SPEAK

Post  Chilldoraxx Mon 25 Feb 2008, 19:43

- Bravo Vlade za ideju, apsolutno podrzavam da se barem proba, ko naravno ima zelje i mogucnosti.

- Kao i u svemu drugom dobrom i ovo ima negativnih strana, ali zato smo mi tu da ih uklonimo. Zato Mladene ne znam zasto si napisao toliko opsiran odgovor a da nisi ni glasao. Najvaznije si zaboravio da uradis.

- Ljudi, ne morate da odgovarate ako necete ali obavezno glasajte, ponudjena je i neutralna opcija tako da glasanjem nista ne gubite. Glasanjem iskazujete svoj stav o temi, a ovim postom nam nudite vase misljenje o temi. Pravite razliku Very Happy
Chilldoraxx
Chilldoraxx

Posts : 35
Join date : 2008-02-05
Age : 44

https://mask.darkbb.com

Back to top Go down

TEAM SPEAK Empty Re: TEAM SPEAK

Post  odisej Mon 25 Feb 2008, 20:25

Evo, evo smaracu... glasao sam.. zar nije dovoljno da se dogovorimo dal smo za?? Suspect
Apsolutno je bilo potrebno da napisem ovoliki odgovor da bi se ljudi vise upoznali sa mogucnostima i manama programa pre nego sto glasaju. Mislim da je potrebno skrenuti paznju svima u guildu na probleme koje su imali drugi sa zloupotrebom ovakvih programa. Sto vise znamo o tome bolje cemo se zastititi od problema koje su imali drugi guildovi.
Slazes li se ?
bounce bounce bounce bounce
odisej
odisej

Posts : 31
Join date : 2008-02-10
Location : Serbia, Belgrade

Character sheet
Class: Blader (Blade Dancer)
Experience:
TEAM SPEAK Left_bar_bleue100/100TEAM SPEAK Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

TEAM SPEAK Empty He

Post  JaKing Tue 26 Feb 2008, 15:19

NIJE SE VLADA SETIO OVOGA
Ja sam jos odavno predlozio da se svi cujemo preko skype!
Niko nije hteo ili nije mogo( jer nema mikrofon, jer ovo jer ono )
Jedino je mogo Pera (Cronixx) Pa sam se snjim cuo preko msn i zajedno smo lepo igrali
Vlado jes da je dobro sto si napravio ovo al neverujem da ce dosta nas ovo koristiti
Ja hocu !
JaKing
JaKing

Posts : 78
Join date : 2008-02-07

Character sheet
Class: Warrior (Dark Knight)
Experience:
TEAM SPEAK Left_bar_bleue100/100TEAM SPEAK Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

TEAM SPEAK Empty Re: TEAM SPEAK

Post  daidabus Thu 28 Feb 2008, 12:54

To je extra ideja,samo nemaju svi sluske i mikrofon...Npr ja imam sluske sa mikrofonom al to je tako ocajan kvalitet bukvalno necete moci da me cujete.
Bravo za ideju
daidabus
daidabus

Posts : 64
Join date : 2008-02-11
Age : 30
Location : Srbija,Pancevo

Character sheet
Class: Blader (Blade Dancer)
Experience:
TEAM SPEAK Left_bar_bleue100/100TEAM SPEAK Empty_bar_bleue  (100/100)

Back to top Go down

TEAM SPEAK Empty Re: TEAM SPEAK

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum